YavuzFest 2. Yavuz Çetin Müzik ve Barış Festivali

Türk rock müziğinin altın çocuğu Yavuz Çetin’in anılacağı YavuzFest “2. Yavuz Çetin Müzik ve Barış Festivali”, 18 Ekim günü Volkswagen Arena’da gerçekleşiyor.

Yavuz Çetin’in 13’üncü ölüm yıldönümünde sanatçı arkadaşları ve sevenleri tarafından düzenlenen gecede Bulutsuzluk Özlemi, Can Gox, Cem Köksal, Ceylan Ertem, Korhan Futhacı, Mor ve Ötesi, Moğollar, Murat İlkan, Ogün Sanlısoy, Pentagram, Sahte Rakı, Kurtalan Ekspres, Yasemin Mori gibi Türk müziğinin birbirinden önemli isimleri yer alacak.

Yavuz Çetin’in müzik yolculuğuna eşlik eden Gür Akad, Tanju Eksek ve Batu Mutlugil de festival kapsamında sahne alarak arkadaşlarını anacak. Yavuz Çetin’in oğlu Yavuzcan Çetin ise Tanju Eksek ile aynı sahneyi paylaşacak.

Olağanüstü yeteneğiyle kısa müzik serüveninde milyonları etkisi altına alan, Türk rock müziğinin gelmiş geçmiş en iyi gitar virtüözü olarak anılan, Hendrix’in ruhunu taşıdığı iddia edilen ve aramızdan çok erken ayrılan Yavuz Çetin, ölümünün 13’üncü yılında sevenleri ve arkadaşları tarafından müzikle anılacak.

Beste ve söz çalışmalarıyla da milyonları etkisi altına alan, Türkiye’nin büyük değerlerinden Yavuz Çetin, anısına düzenlenen festivalle rock müzik dünyasındaki unutulmaz yerini bir kez daha sağlamlaştıracak.

Blues müziğe olan hayranlığı, kariyerinin önemli adımlarından birini atacağı, 1990 yılında Batu Mutlugil, Sunay Özgün ve Kerim Çaplı ile beraber Blue Blues Band grubunu kurmasına vesile oldu. Çoğunlukla 1970’li yılların rock ve blues şarkılarını “cover”layan grupta Yavuz Çetin hem gitar çaldı hem de vokal yaptı.

YavuzFest 669x960 yavuzfest YavuzFest 2. Yavuz Çetin Müzik ve Barış Festivali YavuzFest

Fuat Güner ile tanışmasının ardından stüdyo müzisyenliği hayatı başlayan Çetin’in gitarıyla eşlik ettiği sanatçılar arasında İzel, Kıraç, Soner Arıca, Turgut Berkes ve Göksel gibi isimler var. Göksel’in “Sabır” adlı parçasında Talkbox kullanmasıyla Türkiye’de ilk Talkbox kullanan gitarist ünvanına sahip oldu.

İlk albümü İlk’i 1997’de Ercan Saatçi ile yaptığı çalışmalar sonrasında çıkaran Yavuz Çetin’in bu albümdeki “Erkeğin Olmak İstiyorum” şarkısı Sinan Çetin’in Propaganda adlı filminde kullanıldı.

İkinci albümü “Satılık” için TMC Film Müzik ile anlaşması dahilinde 1999’da stüdyoya giren Çetin, albümün sevenleriyle buluşmasına şahit olamadan 15 Ağustos 2001’de hayata veda etti.

YavuzFest 2. Yavuz Çetin Müzik ve Barış Festivali’nde yer alacak sanatçılar:
Bulutsuzluk Özlemi
Can Gox
Cem Köksal
Ceylan Ertem
Korhan Futacı
mor ve ötesi
Moğollar
Murat İlkan
Ogün Sanlısoy
Pentagram
Sahte Rakı
Yasemin Mori
Batu Mutlugil
Gür Akad
Kurtalan Ekspres
Tanju Eksek & Yavuzcan Çetin

Bilet fiyatları 35 TL, satın almak için buraya tıklayın.

YavuzFest hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Türkiye'deki kaynak eksikliklerinden dolayı Gitar Magazin'i kuran Özgür, Aktif müzik yapmanın yanında, yıllardır yetiştirdiği gitar öğrencileri ile müzik sektörüne hizmet ediyor ve bu deneyimlerini sizlerle paylaşmaya tam gaz devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

17. Battle of the Bands 660x330

17. Battle of the Bands Müzik Yarışması

Bu sene 17. kez gerçekleşecek olan müzik yarışması “Battle of the Bands” bağımsız müzik gruplarının …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir