Yamaha yeni model silent gitarlarını tanıttı

Yamaha’nın sahne, kayıt ve taşınabilirlik açısından öne çıkan silent gitarlarının yenileri tanıtıldı. Musikmesse 2015 müzik fuarında tanıtılan, Yamaha SLG200N Silent Elektro Klasik Gitar ve Yamaha SLG200S Silent Elektro Akustik Gitar olarak iki yeni modeli bulunuyor. Silent gitarların özelliği standart gitar kasalarına sahip olmamaları. Bu sistem gitarın akustik performansını bitirse de, amfi, ses kartı gibi ortamlarda oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Taşınabilirlik açısından sağladığı fayda sık seyahat eden müzisyenler açısından bir avantaja dönüşüyor. Yine kasasız yapısı ile sahne de ve uzun süreli çalımlarda ayrı bir konfor sağlıyor.

Yamaha SLG200N Slint Elektro Klasik Gitar 208x600 silent gitar Yamaha yeni model silent gitarlarını tanıttı Yamaha SLG200N Slint Elektro Klasik GitarYamaha SLG200S Slint Elektro Akustik Gitar 206x600 silent gitar Yamaha yeni model silent gitarlarını tanıttı Yamaha SLG200S Slint Elektro Akustik Gitar

Pil ile çalışan gitar, hiç bir amfiye ya da aparata ihtiyaç duymadan kulaklıkla çalışma imkanı sağlıyor. Profesyonel bir performans vadeden gitarların yurtdışı fiyatları 1015 dolar. Yukarıdaki videodan, Musikmesse 2015’de yapılan tanıtımı izleyebilir. Aşağıdaki videolardan Klasik ve Akustik gitar performanslarını ünlü gitaristler Alex Skolnick ve Mike Stern anlatımı ve performansı ile izleyebilirsiniz.

Yamaha SLG200S Slint Elektro Akustik Gitar Performansı

Yamaha SLG200N Slint Elektro Klasik Gitar Performansı

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Türkiye'deki kaynak eksikliklerinden dolayı Gitar Magazin'i kuran Özgür, Aktif müzik yapmanın yanında, yıllardır yetiştirdiği gitar öğrencileri ile müzik sektörüne hizmet ediyor ve bu deneyimlerini sizlerle paylaşmaya tam gaz devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni Başlayanlar için Klasik Gitar Tavsiyeleri 660x330

Yeni Başlayanlar için Klasik Gitar Tavsiyeleri

Okurlarımızdan en çok mail aldığımız konu, gitara yeni başlayacağım, hangi gitarı almalıyım sorusu oluyor. O …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir