Repertuvar Programı LinkeSOFT SongBook Chordpro 660x330

Repertuvar Programı SongBook

Teknolojinin nimetlerinden biz müzisyenler de sonuna kadar faydalandık. Eskiden repertuvar için koca koca dosyalar taşırdık, bazı dosyalar nota sehpalarına bile sığmazdı. İstek geldiğinde içinden şarkıyı bulacağım diye harcanan süre işkenceye dönüşürdü. Zamanla kağıtlar yıpranır, kaybolurdu. (Sanırsın elektriğin olmadığı zamanlardan bahsediyorum 😀 ) Neyse ki teknoloji gelişti ve müzik sektörü için hazırlanan uygulamalar, işleri bizler için kolaylaştırdı. Repertuvar için saydığım sorunlara ilaç olacak, LinkeSOFT firmasına ait repertuvar programı SongBook ile tanışın.

Konusu açılmışken, artık şu yanlışlığıda düzeltmenin zamanı geldi. Repertuar değil, doğrusu Repertuvar ya da Dağarcık’tır.

SongBook uygulaması chordpro formatını desteklemektedir. Bu yeni terim sakın sizi korkutmasın. Kullanımı oldukça kolay ve faydalı bir formattır. Uygulamayı iPhone, iPad, Android telefon ve tabletlerde, taşınabilir Windows ve Mac bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz.

LinkeSOFT SongBook Greensleeves 640x1136 repertuvar programı Repertuvar Programı SongBook LinkeSOFT SongBook Greensleeves

SongBook repertuvar programı ile, internet üzerinde chordpro formatında hazırlanan hazır şarkıları cihazınıza aktarabilirsiniz ya da kendiniz kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. + ve – butonlarıyla kolayca şarkıları transpoze yapabilirsiniz. Şarkının bütününü tek ekranda görüntüleyebilir ya da otomatik aşağı kaydırma özelliği ile okuyabilirsiniz. Akorların üzerine tıkladığınızda akorların nasıl basıldığını şablon üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Tüm hazırladığınız şarkıları Dropbox ile yedekleyebilirsiniz, böylelikle cihazınızda bir problem olduğunda ya da cihazını başka modellerle deşirtirdiğinizde tek bir tuşla tüm repertuvarınızı cihazınıza aktarabilirsiniz. Diyelim ki konseriniz ya da bir bar programınız var, SongBook repertuvar programı ile hazırlayacağınız çalma listesinde şarkıları art arda sıralayabilir ve parmağınızla şarkılar arasında tek bir dokunuşla geçiş yapabilirsiniz. İstek mi geldi, arama özelliği ile bir kaç saniye içerisinde şarkı karşınızda. Bir dinleyici sahneye atladı ve şarkı mı söylemek istiyor, transpoze özelliği sayesinde kolayca kişinin sesine uygun hale getirebilirsiniz. Yani özetlersek, SongBook repertuvar programı parasını sonuna kadar hakeden uygulama her müzisyenin olmazsa olmazları arasında olmaya büyük bir aday.

LinkeSOFT yazılım firmasının SongBook repertuvar programı için hazırladığı videoyu aşağıdan izleyebilirisiniz.

 

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Türkiye'deki kaynak eksikliklerinden dolayı Gitar Magazin'i kuran Özgür, Aktif müzik yapmanın yanında, yıllardır yetiştirdiği gitar öğrencileri ile müzik sektörüne hizmet ediyor ve bu deneyimlerini sizlerle paylaşmaya tam gaz devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Müzik Notları Music Memos 660x330

Apple’dan müzisyen dostu uygulama: Müzik Notları

Müzik Notları besteciler için geliştirilmiş, yeni müzikal fikirleri akustik gitar, piyano, vokal veya istediğiniz müzik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir