PolyTune Akort Uygulaması

TC Electronic firmasının efsanevi akort pedalı PolyTune'un aynı adlı uygulaması. PolyTune çok sesli akort özelliğiyle öne çıkıyor. Yani tüm gitar tellerine aynı anda vuruyorsunuz ve uygulama tüm telleri aynı anda analiz ederek, hangi tellerin akortsuz olduğunu size gösteriyor. Telleri tek tek kontrol etmek yerine, tüm tellere bir defa vurmanız hangi teli düzeltmeniz gerektiğini size gösteriyor. Böylelikle akort yaparken zaman kazanmış oluyorsunuz. Settings menüsünden Instrument'a tıklayarak, gitar yada bas gitarı tercih etmeniz gerekiyor. Referans frekansı aralığını 435 Hz ila 445 Hz arasında manuel olarak değiştirebilirsiniz. (Bilmeyenler için söyleyelim, standart akort yapmak için 440 Hz'de kalması gerekiyor) Farklı gitar akortlamaları için yine…

Puanlama

Akort - 99%
Tasarım - 90%
Fiyat - 80%

90%

TC Electronic firmasının efsanevi akort pedalı PolyTune‘un aynı adlı uygulaması. PolyTune çok sesli akort özelliğiyle öne çıkıyor. Yani tüm gitar tellerine aynı anda vuruyorsunuz ve uygulama tüm telleri aynı anda analiz ederek, hangi tellerin akortsuz olduğunu size gösteriyor. Telleri tek tek kontrol etmek yerine, tüm tellere bir defa vurmanız hangi teli düzeltmeniz gerektiğini size gösteriyor. Böylelikle akort yaparken zaman kazanmış oluyorsunuz.

PolyTune Akort Uygulaması 660x356 polytune PolyTune Akort Uygulaması PolyTune Akort Uygulamas

Settings menüsünden Instrument’a tıklayarak, gitar yada bas gitarı tercih etmeniz gerekiyor. Referans frekansı aralığını 435 Hz ila 445 Hz arasında manuel olarak değiştirebilirsiniz. (Bilmeyenler için söyleyelim, standart akort yapmak için 440 Hz’de kalması gerekiyor) Farklı gitar akortlamaları için yine Settings menüsünden Drop Tuning’e tıklayarak (E, Eb, D, Db, C, B) gibi farklı gitar akordlarını tercih edebilirsiniz. +/- 1 cent aralığındaki hassasiyeti ile kolayca doğru akort yapabilirsiniz. Ücretli olan PolyTune, akort hassasiyeti, çok sesli akort gibi özellikleriyle tavsiye ettiğim gitar akort uygulamaları arasında. Uygulamayı iPhone, iPad ve iPod touch’da kullanabilir, videosunu yukarıdan izleyebilirsiniz.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Türkiye'deki kaynak eksikliklerinden dolayı Gitar Magazin'i kuran Özgür, Aktif müzik yapmanın yanında, yıllardır yetiştirdiği gitar öğrencileri ile müzik sektörüne hizmet ediyor ve bu deneyimlerini sizlerle paylaşmaya tam gaz devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Müzik Notları Music Memos 660x330

Apple’dan müzisyen dostu uygulama: Müzik Notları

Müzik Notları besteciler için geliştirilmiş, yeni müzikal fikirleri akustik gitar, piyano, vokal veya istediğiniz müzik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir