Mesut Uğurel ile Online Gitar Dersleri

Ülkemizin en iyi gitaristlerinden Mesut Uğurel, yeni projesi olan online gitar eğitimlerine web sitesi üzerinden başladı. Yılların verdiği deneyim ve gitar üzerindeki ustalığı düşünüldüğü zaman, gitar eğitimi için çok önemli bir kaynak olacağını düşünüyorum. Site yeni açıldığı için videolar çok kısıtlı olsada, zaman içerisinde artacak videolarla mesutugurel.com web adresinde oldukça fazla zaman geçireceğe benziyoruz.

Gitarla uğraşıp Mesut Uğurel’i tanımamak olmaz, ama yine de tanımayanlar için özgeçmişi hakkında biraz bilgi verelim. Londra da, Musicians Institute – Guitar institute of technology (G.I.T) okulunu bitiren Uğurel ile tanışmamız aslında 2002 -2005 yılları arasında gitaristliğini yaptığı Okan Bayülgen’in programında denk geliyor. İlk beş perdesi olmayan gitarıyla ve sağlam tekniğiyle tüm gitaristlerin dikkatini çekmeyi başarmıştı. İki tane gitar metodu bulunan Uğurel, kendi öğrencilerini yetiştirmeye devam ediyor. Genç arkadaşların 2011 yılında Doğa için Çal 2 – Uzun İnce Bir Yoldayım çalışmasında attığı solo ile tanıdığı ve hayran kaldığı gitaristtir.

Web sitesinde Temel Eğitim, Orta Seviye, İleri Seviye ve bir de Online Ders adı altında dört bölüm bulunuyor. Temel Eğitim, Orta Seviye, İleri Seviye bölümlerinde hazır içerikler bulunuyor. Online Ders bölümünü ise, özel ders olarak düşünebilirsiniz. Seviyenizi ve öğrenmek istediklerinizi belirteceğiniz bir form aracığılıyla iletişime geçip, size özel videolar hazırlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Batı ülkelerine baktığımızda oldukça başarılı online eğitim siteleri görmekteyiz, ülkemizde ise özellikle müzik eğitiminde yaşanan kaynak sıkıntılarını düşünürsek, Mesut Uğurel’e bu çalışmasından dolayı teşekkür etmeliyiz.

Mesut Uğurel’in online gitar eğitimleri için buraya tıklayın.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Türkiye'deki kaynak eksikliklerinden dolayı Gitar Magazin'i kuran Özgür, Aktif müzik yapmanın yanında, yıllardır yetiştirdiği gitar öğrencileri ile müzik sektörüne hizmet ediyor ve bu deneyimlerini sizlerle paylaşmaya tam gaz devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

flow-machines-daddys-car-660x330

Yapay zeka tarafından bestelenen ilk pop şarkı: Daddy’s Car

Flow Machines olarak adlandırılan yapay zeka içeren yazılım, 13.000‘den fazla parçayı analiz etti. Benoît Carré …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir