Koray Ariş’in Ahenk Vurmalı Heykeller Sergisi

Heykel sanatçısı Koray Ariş‘in yeni sergisi görsel, işitsel ve dokunsal duyularınızın hepsine hitap edebiliyor. Ariş’in 2011-2014 yılları arasında tamamladığı yeni yapıtları ilk kez Galeri Nev İstanbul’da “Ahenk Vurmalı Heykeller” adıyla sergilenmeye başlandı.

Ariş, ahşap ve derinin birleşiminden oluşturduğu heykellere dokunmanız için sizi teşvik ediyor. Geçmişte daha figüratif çalışmalar yapan Ariş, son sergisiyle seyirciyi heykellere dokunmaya ve onları dinlemeye teşvik ederek bizi etkilemeyi başardı. Heykeli bir nesne olmaktan bir adım öteye taşıyan sanatçı ziyaretçilerin duyularını harekete geçirmeyi çok iyi başarıyor.

Koray Ariş Ahenk Vurmalı Heykeller Sergisi 722x465 Ahenk Vurmalı Heykeller Koray Ariş'in Ahenk Vurmalı Heykeller Sergisi Koray Ari   Ahenk Vurmal   Heykeller Sergisi

Ariş yeni sergisini; “dokunulduğunda ortaya çıkan sesle, izleyiciyle bütünleşmesini istediğim interaktif yapıtlar. Son 20 yıldır ürettiğim tüm işlerde seyirciyi dokunmaya teşvik ediyorum. Heykellerle temas, dokunurken formun hissedilmesi konusundaki arzum son dönem işlerimin ayrılmaz bir parçası. ‘Ahenk/Vurmalı Heykeller’ isimli son dönem işlerimde de izleyiciyi heykellere dokunup, vurup ses çıkarmaya davet ediyorum. Her heykelden farklı bir ses çıkıyor ve bu sesler ahenk içindeki bir bütünün parçalarını oluşturuyor. Farklı seslerin bir arada varoluşu; çok sesliliği, çeşitlilikten ortaya çıkan armoniyi anımsatıyor.” diyerek anlatıyor.

Ariş’in sergi açılışında değerli müzisyenler Ferit Odman ve Berke Özgümüş ile yaptığı performansı yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Farklı bir sergi deneyimi için, “Ahenk Vurmalı Heykeller” sergisi 24 Temmuz’a kadar Galeri Nev İstanbul’da.

Koray Ariş Ahenk Vurmalı Heykeller Sergisi 720x465 Ahenk Vurmalı Heykeller Koray Ariş'in Ahenk Vurmalı Heykeller Sergisi Koray Ari   Ahenk Vurmal   Heykeller Sergisi

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Türkiye'deki kaynak eksikliklerinden dolayı Gitar Magazin'i kuran Özgür, Aktif müzik yapmanın yanında, yıllardır yetiştirdiği gitar öğrencileri ile müzik sektörüne hizmet ediyor ve bu deneyimlerini sizlerle paylaşmaya tam gaz devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Gitarizma #VedaTurnesi 660x330

Gitar’ın ustaları #VedaTurnesi ile son kez yollarda!

Türk müzik tarihinde görsel ve kültürel hafızalarda yer tutan müzisyenlerin birlikte sahne aldığı benzeri daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir