Luca Stricagnoli - Sweet Child O' Mine 660x330

İki Gitar, Bir Adam: Luca Stricagnoli

Gitarla ilgilenip de CandyRat Records’u tanımayan yoktur. Andy McKee’nin youtube’daki videoları ile tanıdığımız plak şirketi diye bir hatırlatma yapabiliriz. Bu plak şirketinin özelliği, özellikle fingerstyle ve tapping tekniğini iyi harmanlayan gitaristleri tercih etmesiyle ünlü. Bu tekniklere hakim olmayanlar için garip yada tam tersi hayranlık uyandıran bir etki yaratabilir. Kimisi gitar mı çalıyorsun, darbuka mı, piyano mu arkadaş diyebilir. Kimiside bu bir araya gelen bileşimlerin, ufkunu açmasından hoşnut olabilir. Fingerstyle tekniğine meraklıysanız yada yeni bir şeyler keşfetmek istiyorsanız, CandyRat Records’un sanatçılarını takip etmenizi tavsiye ederim. Plak şirketinin, yeni keşfedebildiğimiz yeni üyesi Luca Stricagnoli ile tanışın istedik.

Luca Stricagnoli kendi adını taşıyan ilk albümünde, popüler rock şarkılarının yanı sıra, film müziklerinide kendi stiliyle yorumlamış. Thunderstruck, Sweet Child O’ Mine, Seven Nation Army gibi rock şarkılarının yanı sıra, Braveheart, The Last of the Mohicans gibi film müzikleri dahil toplamda 11 şarkıyı yorumlamış. Sizlerle paylaştığımız videolarını seveceğinize eminiz. Bunu dışında albümdeki diğer şarkıların demolarını dinleyebilir ve eğer bu stil ilginizi çekti ve bu alanda kendinizi denemek isterseniz web sitesinden satın alabileceğiniz tab ve notalar ile kendinizi bu tarz da geliştirebilirsiniz. Kolay olmayacağını baştan söyliyeyim, ama disiplinli çalışan bir kişiyi kimse amacına ulaşmasını engelleyemez. Şarkıları dinlemek için aşağıdaki sayfa numaralarını kullanın.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Türkiye'deki kaynak eksikliklerinden dolayı Gitar Magazin'i kuran Özgür, Aktif müzik yapmanın yanında, yıllardır yetiştirdiği gitar öğrencileri ile müzik sektörüne hizmet ediyor ve bu deneyimlerini sizlerle paylaşmaya tam gaz devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Michael J. Fox feat. Coldplay - Johnny B. Goode 660x330

Michael J. Fox feat. Coldplay – Johnny B. Goode

Coldplay, ABD turnesinin New Jersey’deki MetLife Stadium ayağında sahneye Michael J. Fox’u konuk etti ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir