Gitarizma #VedaTurnesi 660x330

Gitar’ın ustaları #VedaTurnesi ile son kez yollarda!

Türk müzik tarihinde görsel ve kültürel hafızalarda yer tutan müzisyenlerin birlikte sahne aldığı benzeri daha önce yapılmamış bir oluşum olan Gitarizma projesi son kez müzik tutkunu seyircisiyle buluşuyor. Projede yer alan sanatçıların her biri aynı zamanda kendi solo kariyerlerini ve kollektif çalışmalarını da sürdürmekte olan, hepsini aynı sahne üzerinde görmenin bir hayli zor olduğu ünlü müzisyenler.

80’li yıllardaki grubu Klips ile Eurovision’da ülkemizi temsil eden, sonrasında Tarkan ile birlikte yaptığı çalışmalardan ve solo kariyerinden hatırlayacağınız Gür Akad, Türk Rock’ının kilometre taşlarından Kronik ve Objektifgruplarında yer almış multi- enstrümantalist  Hakan Şavklı,tertemiz çalım tekniği ile kendine has stilini Whisky, Özlem Tekin, Feridun Düzağaç albüm ve konserlerinde duymaya alıştığınız Taner Keleş, Mavi Sakal ve Tibet Ağırtan ile çalıştıktan sonra Gölge Hayat grubunu kuran Taylan Dedeoğlu, yanlarında birçok önemli  projede  çalmış bas gitarist Zafer Şanlı(Yavuz Çetin, Ersen, Zan, Cem Karaca ve Yol Arkadaşları) ve davulcu Alpay Şalt(Whisky, Cem Köksal, Objektif, Yüksek Sadakat). Bu rüya kadro, Gitarizma projesi kapsamında, sürpriz konukları ile hem kendi bestelerini hem de rock tarihinin klasikleşmiş parçalarını seslendirecek.

Türk rock sahnesinin en yetenekli solistlerinden YUSUF UĞURER(ifrit,Eyyam)de gruba vokaliyle eşlik edecek.

Gitarizma #VedaTurnesi 700x466 gitarizma Gitar’ın ustaları #VedaTurnesi ile son kez yollarda! Gitarizma VedaTurnesi

Veda Turnesi kadrosundaTaner Keleşve Taylan Dedeoğludeğişmeli olarak yer alırken  Akın Eldes, Tuncer Tunceli, Göktuğ Şenkal gibi sıra dışı gitaristlerin de takvimlerine uyan günlerde turneye katılması planlanlanıyor.

2012 yılında ilk konserini vererek büyük merak uyandıran projede bugüne kadar Cem Köksal, Serdar Öztop, Cenk Eroğlu, Mesut Uğurel, Okan Ersan ve Onur Atamangibi usta gitaristler yer aldı.Eğer hala bir GiTARiZMA konseri seyretmediysenizbu son fırsatı mutlaka değerlendirin!

Konser tarihleri:

09.10.2015        SOKAK SAHNE – KADIKöY

20.10.2015        THE SHAKER PUB –  KALEiÇi, ANTALYA

21.10.2015        ZEPHYR  CAFÉ BAR  – LEFKOŞA, K.K.T.C.

22.10.2015        DUVAR BAR – HATAY

13.11.2015        IMAGINE PERFORMANCE HALL – DENİZLİ

www.gitarizma.net

Facebook: projectgitarizma

Twitter: @Gitarizmainfo

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Türkiye'deki kaynak eksikliklerinden dolayı Gitar Magazin'i kuran Özgür, Aktif müzik yapmanın yanında, yıllardır yetiştirdiği gitar öğrencileri ile müzik sektörüne hizmet ediyor ve bu deneyimlerini sizlerle paylaşmaya tam gaz devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

17. Battle of the Bands 660x330

17. Battle of the Bands Müzik Yarışması

Bu sene 17. kez gerçekleşecek olan müzik yarışması “Battle of the Bands” bağımsız müzik gruplarının …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir