Cleartune Akort Programı 660x330

Cleartune Kromatik Akort Programı

Cleartune iOS ve Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir enstrüman akort programıdır. Oldukça başarılı sonuçlar aldığımız bu uygulamayı inceleyelim. Cleartune kromatik özellikte bir akort programı. Bilmeyenler için kromatik, notaların yarım ses aralık ile ilerlediği bir sistemdir. Batı müziğinde 12 ses sistemi (tampare sistem) olarak kullanılmaktadır. ör. do kromatik dizisi do-do#-re-re#-mi-fa-fa#-sol-sol#-la-la#-si notalarından oluşur. Cleartune'u açtığınızda telefon ya da tabletinizin mikrofonundan ses alan uygulama ile enstrümanınız ne olursa olsun onun akordunu yapabilirsiniz. Ne yazık ki telefon uygulamalarında şöyle küçük bir olumsuzluk ortaya çıkabiliyor, dışarıdan gelecek herhangi bir ses uygulamayı yanıltabiliyor, bunlara konuşmalarda dahil. Ama sessiz ya da çevresel seslerin fazla olmadığı bir ortamda rahatlıkla…

Puanlama

Akort - 99%
Tasarım - 90%
Fiyat - 75%

88%

Cleartune iOS ve Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir enstrüman akort programıdır. Oldukça başarılı sonuçlar aldığımız bu uygulamayı inceleyelim.

Cleartune kromatik özellikte bir akort programı. Bilmeyenler için kromatik, notaların yarım ses aralık ile ilerlediği bir sistemdir. Batı müziğinde 12 ses sistemi (tampare sistem) olarak kullanılmaktadır. ör. do kromatik dizisi do-do#-re-re#-mi-fa-fa#-sol-sol#-la-la#-si notalarından oluşur.

Cleartune Akort Programı 320X568 akort programı Cleartune Kromatik Akort Programı Cleartune Akort Program

Cleartune’u açtığınızda telefon ya da tabletinizin mikrofonundan ses alan uygulama ile enstrümanınız ne olursa olsun onun akordunu yapabilirsiniz. Ne yazık ki telefon uygulamalarında şöyle küçük bir olumsuzluk ortaya çıkabiliyor, dışarıdan gelecek herhangi bir ses uygulamayı yanıltabiliyor, bunlara konuşmalarda dahil. Ama sessiz ya da çevresel seslerin fazla olmadığı bir ortamda rahatlıkla akordunuzu yapabiliyorsunuz. Ayrıca manuel olarak seçtiğiniz sesleri dışarı veren uygulama ile kulaktan akort da yapabilirsiniz.

Piyasa da güvenilir bir markanın akort cihazıyla yaptığımız karşılaştırmalarda oldukça başarılı sonuçlar aldığımız Cleartune uygulamasını gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Türkiye'deki kaynak eksikliklerinden dolayı Gitar Magazin'i kuran Özgür, Aktif müzik yapmanın yanında, yıllardır yetiştirdiği gitar öğrencileri ile müzik sektörüne hizmet ediyor ve bu deneyimlerini sizlerle paylaşmaya tam gaz devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Müzik Notları Music Memos 660x330

Apple’dan müzisyen dostu uygulama: Müzik Notları

Müzik Notları besteciler için geliştirilmiş, yeni müzikal fikirleri akustik gitar, piyano, vokal veya istediğiniz müzik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir