Bıçakla yapılan Bee Gees – Stayin Alive coverı

Elektrik devreleri, bıçaklar ve senkron… Hepsi bir araya gelince sizce ortaya ne çıkar, tabi ki müzik 😀 Soft rock ve disko türünde büyük üne sahip, yedi Grammy Ödüllü Bee Gees’e ait Stayin Alive şarkısını dinliyoruz.

İngiliz sanatçı, Neil Mendoza‘nın kurduğu keskin enstrümanlardan oluşan bu grup, tek bir Arduino ile yönetiliyor. Müziği Logic programı üzerinde kurgulayan Mendoza, USB ve MIDI kablolarıyla sistemi tamamlamış. Mendoza, ilham verebilmek için temel aldığı kodlarını da paylaşmayı ihmal etmemiş.

Geçmişte, ülkemizde gençleri savaşa hazırlamak için yapılan bıçak oyunları, halk oyunlarımızda halen geleneği sürdürmektedir. Bu yüzden, bu görüntüler bizlere çok da yabancı gelmeyebilir. Bıçak oyununu merak ediyorsanız buraya tıklayın.

Sizleri Grup Keskin’in seslendirdiği Stayin Alive şarkısıyla baş başa bırakıyorum. 😉

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Türkiye'deki kaynak eksikliklerinden dolayı Gitar Magazin'i kuran Özgür, Aktif müzik yapmanın yanında, yıllardır yetiştirdiği gitar öğrencileri ile müzik sektörüne hizmet ediyor ve bu deneyimlerini sizlerle paylaşmaya tam gaz devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Star Wars Main Theme Single by Galactic Empire 660x330

Grup Star Wars Sunar…

Sinemaları Star Wars: Güç Uyanıyor kasıp kavururken, bunu fırsata çevirmeye çalışan firmalar birbiriyle yarışıyor. Geçtiğimiz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir