Akustik davulu dijitale dönüştüren sensör

Digital davul, davulcular için taşınabilirliği ve pratik kurulumu açısından hep kolaylık sağlamıştır. Ama akustik davulun verdiği hissiyatın yerini de asla dolduramamıştır. Bugüne kadar akustik ve dijital davul melezleri yapılmadığından, bu haberimiz davulcuların oldukça ilgisini çekecek. Kickstarter fonlamada olan Sensory Percussion isimli sensör dijital davulun keyfini akustik davula taşıyor.

Akustik davulu dijitale dönüştüren sensör 660x500  Akustik davulu dijitale dönüştüren sensör Akustik davulu dijitale d  n    t  ren sens  r

Trampet, Tom ve Kick’e takılan sensörler nereye ve nasıl bir tuşeyle vurulduğunu algılayabiliyor. Vurulan alana göre, istediğiniz sesleri atayabiliyorsunuz. Üreticiler kickstarter‘da hedefledikleri 80 bin dolarlık alt limite şimdiden ulaştılar sayılır. İlk teslimatın ise, 2016’nın ocak ayında kullanıcılara teslim edilmesi bekleniyor.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Türkiye'deki kaynak eksikliklerinden dolayı Gitar Magazin'i kuran Özgür, Aktif müzik yapmanın yanında, yıllardır yetiştirdiği gitar öğrencileri ile müzik sektörüne hizmet ediyor ve bu deneyimlerini sizlerle paylaşmaya tam gaz devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

flow-machines-daddys-car-660x330

Yapay zeka tarafından bestelenen ilk pop şarkı: Daddy’s Car

Flow Machines olarak adlandırılan yapay zeka içeren yazılım, 13.000‘den fazla parçayı analiz etti. Benoît Carré …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir