ACPAD kablosuz midi kontrol birimi

Gitaristlerin yeni ses arayışının keyifli bir süreç olmasının yanında, bu süreç oldukça pahalıya patlayabilir. Dünya çapında gitaristlerin, kendi ses imzalarını oluşturma çabasını buna örnek gösterebilirim. Son yıllarda sıkça görmeye başladığımız One Man Band (Tek Kişilik Grup) diye adlandırılan, ayağına bağladığı iple davul, boynuna bağladığı aparatla mızıka ve elinde gitarıyla şarkı söyleyen müzisyenler görmekteyiz, oldukça komik görünselerde yaptıkları iş öyle hafife alınacak bir iş değil. Tüm bu saydığım unsurlara cevap verebilecek nitelikteki akustik gitar aksesuarı ACPAD kablosuz midi kontrol birimi, yeni ses arayışları, tek başına davulunu, efektleri ve gitarıyla hünerlerini sergilemek isteyenler için harika bir ürün.

ACPAD 660x654 ACPAD ACPAD kablosuz midi kontrol birimi ACPAD

Alman müzisyen Robin Sukroso’nun icadı ACPAD, 3 yıllık bir ön araştırma sürecinin ürünü. USB ile şarj edilen midi kontrol birimi, sadece 2 mm kalınlığında. Gitara zarar vermeden yapıştırılıp, çıkarılabiliyor. 2 adet looper’ı bulunan ACPAD, Ableton Live tarafından üretilmiş çok sayıda ses ve efekte sahip. Benim de tek başıma çaldığım durumlar oldu, ne kadar dolu dolu çalmaya özen göstersem de kulağım her zaman davul ve basları arardı. ACPAD, tek kişilik orkestranın hakkını verebilecek bir ürüne benziyor. Elinize aldığınız gibi videodaki gibi çalacağınız düşüncesine kapılmamak lazım tabiki. Midi kontrol birimi ve gitarı uyum için de kullanmak, buna göre şarkı düzenlemelerini yapmak başlangıçta epey bir zaman alacaktır, ama sonuç olarak, tek kişilik dolu dolu çalan bir One Man Band olmak için harika bir ürün. Ürün ilginizi çektiyse, yukarıdaki performans videosunu mutlaka izleyin.

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Türkiye'deki kaynak eksikliklerinden dolayı Gitar Magazin'i kuran Özgür, Aktif müzik yapmanın yanında, yıllardır yetiştirdiği gitar öğrencileri ile müzik sektörüne hizmet ediyor ve bu deneyimlerini sizlerle paylaşmaya tam gaz devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni Başlayanlar için Klasik Gitar Tavsiyeleri 660x330

Yeni Başlayanlar için Klasik Gitar Tavsiyeleri

Okurlarımızdan en çok mail aldığımız konu, gitara yeni başlayacağım, hangi gitarı almalıyım sorusu oluyor. O …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir