17. Battle of the Bands 660x330

17. Battle of the Bands Müzik Yarışması

Bu sene 17. kez gerçekleşecek olan müzik yarışması “Battle of the Bands” bağımsız müzik gruplarının sesini duyurmaya devam ediyor!

Türkiye’nin ilk ve en iyi üniversite radyosu “radyo boğaziçi” tarafından 20 yıldır Sınırsız Müzik Günleri kapsamında düzenlenen “Battle of the Bands“, Türkiye’nin her köşesinden gelen müzisyenleri sahneye çağırıyor. Güçlü bir geleneği temsil eden Sınırsız Müzik Günleri, “Battle of the Bands” ile genç müzisyenlere iyi bir başlangıç yapma fırsatı sunuyor.

Battle of the Bands Finali” plak şirketlerinin temsilcilerinden ve müzik otoritelerinden oluşan alanında yetkin jüri üyelerinin katılımıyla gerçekleşecek. Dereceye giren grupların ödüllendirileceği etkinlik, 3 Ekim 2015, Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te müzikseverlerle buluşacak.

Kesinleşen jüri üyelerimiz (alfabetik sırayla):

Burak Gürpınar
Dream Tv
Haluk Polat
Güven Erkin Erkal
Metin Türkcan
Murat Çopur

Dereceye giren müzik grupları için ödüller:

Birinciye;
WePlay’den single ödülü

İkinciye;
Hayyam Stüdyoları’nda 1 günlük kayıt ödülü

Tüm Türkiye’den katılıma açık olan yarışmaya katılmak isteyen ve kendine güvenen müzik grupları için gerekli şartlar ve bilgiler:

• Yarışmacı gruplar amatör olmalıdır. (Daha önce herhangi bir nedenden dolayı ticari amaçlı albümleri yayınlanmamış olmalıdır.) Grup üyeleri yalnızca bir grupta çalabilir. Aynı kişi farklı gruplarla yarışmaya katılamaz.

• Başvurular 1 Ağustos 2015, Cumartesi günü başlar ve 1 Eylül 2015, Salı gününe kadar devam eder. Yarışmaya katılacak gruplar demolarını, müzik tarzı, grubu anlatan tanıtıcı bilgi ve resimle birlikte, bu tarihe kadar radyo boğaziçi’ne dijital yollarla, elden veya kargo ile iletmek zorundadırlar.

Adres: Radyo Boğaziçi, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs 1. Erkek Yurdu No:11, 34342 – Bebek, İstanbul

• Demolar CD/Audio veya mp3 formatında olmalıdır.
Grup performanslarının değerlendirilmesinde jürinin daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilmesi açısından, hazırlanan demolarda yer alan eserler grupların kendi besteleri olmalıdır ve demo CD’sinde en az üç şarkı bulunmalıdır. Bu şarkılardan en az ikisi grubun kendi bestesi olmalıdır, üçüncü şarkı opsiyonel olarak cover/uyarlama olabilir.

• Daha önceden yarışmış bir şarkı yarışmaya kabul edilmez. Besteler eğer bu yarışmaya katılmamışsa katılma hakkı kazanabilir.

• Başvurular bittikten sonra yapılacak ön elemede, finale katılmaya hak kazanan gruplar, finalde performanslarını plak şirketlerinden temsilciler ve müzik otoritelerinden oluşan seçkin bir jüri önünde sergileme fırsatını yakalayacaklardır.

• Finallere katılmaya hak kazanan gruplar 14 Eylül 2015 tarihinde sosyal medya ve basın yayın organları aracılığıyla duyurulacaktır.

• Finalist grupların final performans sırası, final günü çekilecek kura ile belirlenecektir.

• Finalistlerin yarışma sırasında çalacakları şarkılardan en az ikisi kendi besteleri olmalıdır.
* Yarışma 3 Ekim Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleşecektir.

** Jüri üyelerimiz ve ödüller önümüzdeki günlerde güncellenecektir.
Detaylı bilgi ve başvuru için:
bob2015@radyobogazici.net

Ayça Recen
0538 286 8906

Berk Altunkeyik
0534 382 9720

Hakkında ÖZGÜR KARABİL

ÖZGÜR KARABİL
Türkiye'deki kaynak eksikliklerinden dolayı Gitar Magazin'i kuran Özgür, Aktif müzik yapmanın yanında, yıllardır yetiştirdiği gitar öğrencileri ile müzik sektörüne hizmet ediyor ve bu deneyimlerini sizlerle paylaşmaya tam gaz devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Gitarizma #VedaTurnesi 660x330

Gitar’ın ustaları #VedaTurnesi ile son kez yollarda!

Türk müzik tarihinde görsel ve kültürel hafızalarda yer tutan müzisyenlerin birlikte sahne aldığı benzeri daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir